ALU51EC

System ALU51EC to system bez izolacji termicznej, przeznaczony do konstruowania wewnętrznych przegród, zarówno stałych jak i tych z oknami i drzwiami. Szerokość profili 51 mm (o 6 mm więcej niż standard rozpowszechniony na rynku) daje dużą swobodę dla projektantów i komfort dla wykonawców. System pozwala na stosowanie zestawów szybowych grubości od 3 mm do 38 mm. Szyby są mocowane i uszczelniane we wrębach skrzydeł przy użyciu listew przyszybowych z kształtowników aluminiowych oraz uszczelek. System ALU51EC jest kompatybilny z innymi systemami Aliplast: wspólne listwy szklące, uszczelki, narożniki i okucia. W systemie ALU51EC istnieje wersja profili drzwiowych ze specjalnie wyprofilowanym eurorowkiem okuciowym służącym do mocowania zaciskowych zawiasów wrębowych.

Zastosowanie ALU51EC
drzwi oraz segmenty ścian działowych przeznaczone do ogólnego stosowania w budynkach
użyteczności publicznej i przemysłowych (w pomieszczeniach o charakterze biurowym)
istnieje możliwość wbudowania drzwi ALU51EC w ściany działowe wykonane z segmentów ALU51EC lub w inne ściany, o dowolnej konstrukcji, zgodnie z projektem technicznym obiektu
możliwość konstruowania drzwi przesuwnych, wahadłowych, łączenie ścian pod dowolnym kątem, oraz wzmacnianie już wykonanych a nawet zamontowanych elementów.