PRO ALU Light – system okien o wąskich profilach

System okien z przegrodą termiczną PRO ALU Light to rozwiązanie doskonale nadające się  do renowacji zabytkowych budynków, z zachowaniem odpowiedniego wyglądu okien, które mogą imitować ślusarkę stalową i jednocześnie zapewnić przy tym uzyskanie bardzo dobrych parametrów technicznych konstrukcji.  Można w nim wykonywać różnego typu okna otwierane do wewnątrz (rozwierane, uchylne, rozwierano-uchylne), okna otwierane na zewnątrz (rozwierane lub wychylne) oraz okna stałe, które poza doskonałą izolacją termiczną cechuje również bardzo dobra izolacja akustyczna, szczelność na wodę i powietrze oraz wysoka wytrzymałość.

PRO86 ALU Light
PRO86 ALU Light

Do dyspozycji jest kilka rodzajów wyglądu zewnętrznego kształtowników. Dostępne w systemie ościeżnice renowacyjne pozwalają na montaż nowej stolarki bez konieczności demontażu starych ościeżnic, a więc bez ryzyka ewentualnego uszkodzenia muru wokół okien. Widoczna szerokość profili aluminiowych jest tak dostosowana, że nie powoduje dużych różnic w wyglądzie zewnętrznym pomiędzy starymi a nowymi oknami. Bazując na sprawdzonych rozwiązaniach i posiadając całą gamę nowych profili o odpowiednich kształtach mamy w systemie PRO ALU Light możliwość wykonania konstrukcji o wyglądzie idealnie dopasowanym do charakteru budynku.

Funkcjonalność i estetyka:
• klasyczny wygląd okien
• wysoki stopień ochrony cieplnej konstrukcji wynikający z zastosowania rozwiązań technicznych systemu MB-86, dostępne 2 wersje izolacyjności termicznej profili: ST oraz SI
• wysoka szczelność na przenikanie wody i infiltrację powietrza
• szeroki zakres szklenia do 61,5 mm
• możliwość wykonania konstrukcji antywłamaniowych do klasy RC2
• zastosowanie typowych rowków okuciowych typu „Euro” pozwala na montaż większości dostępnych okuć renomowanych firm

Parametry techniczne:
Przepuszczalność powietrza klasa 4,  EN 12207
Wodoszczelność do klasy E1350, EN 12208
Obciążenie wiatrem do klasy C5,  EN 12210