PRO45 ALU OFFICE system stałych i otwieranych ścian działowych

System stałych oraz wyposażonych w drzwi ścian działowych PRO45 ALU OFFICE służy do wykonywania wewnętrznych przegród, których cechą charakterystyczną jest to, że elementem nośnym konstrukcji może być szyba hartowana. Ze względu na uniwersalność i duże możliwości w zakresie zabudowy wysokich pomieszczeń system PRO45 ALU OFFICE dedykowany jest do konstruowania lekkich, a zarazem solidnych ścianek w pomieszczeniach konferencyjnych i biurowych z wyraźnie zaznaczonymi drzwiami. Z elementów tego systemu można wykonać ścianki stałe oraz całoszklane skrzydła drzwi (rozwierane i wahadłowe).

PRO45 ALU OFFICE
PRO45 ALU OFFICE

Głębokość konstrukcyjna profili wynosi 45 mm, czyli jest identyczna jak głębokość wszystkich kształtowników ościeżnic i słupków bazowego systemu PRO45 ALU. Oba te rozwiązania są w pełni kompatybilne, dzięki czemu można niemal dowolnie łączyć profile obu systemów. System PRO45 ALU OFFICE oparty jest na kilku profilach bazowych, które po dokręceniu odpowiednich profili adaptacyjnych mogą pełnić funkcję ościeżnicy okna, ościeżnicy drzwi, poprzeczki lub słupka. Można w nim stosować zawiasy, zamki i samozamykacze firm Aluprof, Geze i WSS. Funkcjonalność tej wersji systemu PRO45 ALU pozwala na zmianę aranżacji wnętrza poprzez demontaż połączeń i ponowny ich montaż zmieniając np. kąt zabudowy lub jej funkcje.

W konstrukcji PRO45 ALU OFFICE istnieje możliwość stosowania różnego typu wypełnień oraz szyb:  zarówno pojedynczych jak i zespolonych, o grubościach w zakresie 2 – 25 mm. Do tego systemu dedykowane są szczególnie wielkogabarytowe szyby hartowane o grubościach 8, 10 i 12 mm. Są one montowane za pomocą listew i uszczelek przyszybowych.