PRO70 ALU HI system okienno-drzwiowy o podwyższonej izolacji termicznej

W odpowiedzi na stale rosnące zapotrzebowanie na wyroby budowlane o wysokiej izolacyjności termicznej opracowane zostały systemy okienno-drzwiowe z przegrodą termiczną PRO70 ALU HI, PRO70 ALU US HI oraz ściana osłonowa na bazie okien PRO70 ALU CW HI. Ich konstrukcja jest oparta na sprawdzonych, rozbudowanych i cenionych systemach bazowych PRO70 ALU, PRO70 ALU US i PRO70 ALU CW.
Izolacyjność termiczna ram tych systemów jest znacznie większa niż izolacyjność ram systemów bazowych.

PRO70 ALU HI
PRO70 ALU HI

Dla konstrukcji systemu PRO70 ALU HI współczynnik Uf w zależności użytych profili i akcesoriów wynosi od 1,0 do 2,3 W/m2K.

Podwyższenie izolacji termicznej uzyskuje się poprzez umieszczenie w centralnej, izolacyjnej komorze, powstałej przez połączenie przekładkami termicznymi profili aluminiowych, specjalnych wkładów izolacyjnych. Wkłady te dzięki niskiej wartości współczynnika przewodzenia ciepła obniżają przepływ ciepła przez tą komorę. Centralne położenie wkładów ogranicza również konwekcję i promieniowanie termiczne.

Okna i drzwi systemu PRO70 ALU HI podobnie jak w przypadku systemu bazowego mogą być wykorzystywane  zarówno w zabudowie indywidualnej, jak i w fasadach aluminiowych. W przypadku zastosowania jako wypełnienie ściany słupowo-ryglowej najwłaściwsze jest połączenie z systemem o podwyższonej izolacyjności termicznej PRO50 ALU SR HI