Rolety skutecznie chronią przed chłodem, pozwalają uniknąć dużego nasłonecznienia, pozwalają ograniczyć koszty związane z ogrzewaniem mieszkania zimą, pozwalają zachować prywatność. To tylko część zalet wynikających z posiadania w domu rolet.

Rolety zewnętrzne oferowane są w różnych rodzajach, formach i dziesiątkach kolorów. Do wyboru dajemy Państwu rolety nadstawne, zewnętrzne lub RKS – nadprożowe. Ich dobór zależy więc głównie od Państwa fantazji i upodobań. Można je montować w domu budowanym, modernizowanym, już wybudowanym, w oknie typowym i nietypowym, dużym albo małym.
Dla wielu osób ich podstawowa zaleta to ochrona okien przed wandalizmem i włamaniem, ale pełne zabezpieczenie przed takimi sytuacjami osiągniemy, montując atestowane rolety antywłamaniowe. Natomiast zwykłe (ale też antywłamaniowe) dobrze zabezpieczają okna przed ucieczką ciepła (możliwe jest ograniczenie jego strat o blisko 40%) i chronią przed hałasem oraz nadmiernym promieniowaniem słonecznym. Najczęściej spotyka się rolety z PCV- lekkie i niedrogie, ale mniej wytrzymałe niż z innych materiałów- oraz z profili aluminiowych – dość lekkie, wytrzymałe i w umiarkowanej cenie. Główna część rolety (nazywana płaszczem albo pancerzem) zbudowana jest z poziomych listew (profili) połączonych na krawędziach zaczepami. To ruchome połączenie umożliwia nawinięcie rolety na wał schowany w kasecie. Pancerz rolety przesuwa się wzdłuż otworu okiennego po prowadnicach z PCV lub aluminium.

Sposoby nawijanie płaszcza rolety – ręcznie i automatycznie.
Nawijanie płaszcza rolety na wał może się odbywać ręcznie za pomocą linki, paska lub korby oraz mechanicznie – z użyciem silnika elektrycznego. Pierwsze dwa sposoby nadają się do niewielkich rolet z aluminium w wersji lekkiej lub PCV

Napęd ręczny jest oferowany jako wyposażenie standardowe do niedużych, lekkich rolet. Korba jest niezbędna do rolet, których powierzchnia ma 3m2 lub więcej. Warto ją zamontować także wtedy, gdy mamy okno wysokie.

Napęd elektryczny jest wyposażeniem dodatkowym i kosztownym; podnosi cenę rolety dwu-, a nawet trzykrotnie. Zaleca się go do obsługi rolet ciężkich, o powierzchni powyżej 3m2. Już na etapie budowy domu trzeba wiedzieć, czy będziemy chcieli zainstalować rolety sterowane elektrycznie, ponieważ trzeba odpowiednio rozprowadzić instalację elektryczną. Jeśli zakup napędu elektrycznego i wykonanie odpowiednie instalacji jest zbyt dużym wydatkiem, warto zamontować takie rolety, do których można będzie podłączyć go później, albo w każdej rolecie zainstalować odbiornik na fale radiowe.

Rolety firmy PROFITECH dzięki specjalnie dobranym surowcom i ściśle określonym parametrom są odporne na oddziaływanie zewnętrznych czynników, w tym także atmosferycznych.ROL110


ROL120


ROL130


ROL130M


ROL210


ROL210M


ROL220


ROL220M


ROL230


ROL230M


ROL240


ROL240M


ROL250


ROL250M


ROL310