System PRO70 ALU Ukryte Skrzydło jest częścią systemu okienno-drzwiowego z przegrodą termiczną PRO70 ALU. Pod względem estetyki jest rozwiązaniem identycznym z konstrukcją PRO60 ALU US. Jego zaletą jest jednak podwyższona izolacyjność termiczna: współczynnik przenikania ciepła Uf w zależności użytych profili i akcesoriów wynosi od 1,35 do 2,16 W/m2K. System ten posiada wersję o podwyższonej izolacyjności termicznej PRO70 ALU US HI o współczynniku Uf w zakresie od 1,31 do 2,0 W/m2K.

Okna wykonane w systemie PRO70 ALU US posiadają skrzydła niewidoczne od zewnętrznej strony zabudowy. W ciągu sąsiadujących ze sobą okien stałych i otwieranych widok wszystkich kwater jest identyczny. Szerokość ram okien jest niewielka, dzięki czemu konstrukcja stwarza wrażenie smukłej i lekkiej.

PRO70 ALU US
PRO70 ALU US

Podobnie, jak w standardowym rozwiązaniu okna systemu PRO70 ALU posiadają efektywny system odprowadzania wody i wentylacji z komory szybowej oraz z komory pomiędzy skrzydłem a ościeżnicą. Otwory wentylacyjno – drenażowe od strony zewnętrznej zakryte są osłonkami z tworzywa sztucznego.

Cechą charakterystyczną konstrukcji okna PRO70 ALU US jest jej ścisłe powiązanie z innymi systemami serii MB. Przyjęcie takiego założenia konstrukcyjnego pozwoliło uzyskać i zastosować wiele wspólnych elementów, np. wspólnych listew przyszybowych, uszczelek, okuć itp.

Na bazie tego systemu można także wykonywać konstrukcje antywłamaniowe.